Upravit stránku

Podlahové vytápění FV THERM představuje komfortní a energeticky úsporný systém plošného podlahového vytápění. Podlahové vytápění lze nainstalovat pod jakoukoli podlahovou krytinu, a to do rodinného domku, bytu i do prostor vaší firmy.

Regulace teploty umožňuje nastavení odlišného teplotního profilu pro různé místnosti. To vše bez nepříjemného průvanu a nutnosti čištění topných těles. 

Systém podlahového vytápění FV THERM

Proč chtít systém podlahového vytápění

Úspora tepelné energie, která jde ruku v ruce s nízkými náklady na provoz, snadná údržba a řešení, které bere ohled na životní prostředí. Systém podlahového vytápění FV THERM zajišťuje komfortní a bezpečné prostředí členům vaší rodiny i vašim zaměstnancům. Lze ho totiž nainstalovat do rodinných domů, bytů i firem

Rovnoměrné rozmístění trubek podlahového vytápění zajišťuje jeho aktivní působí po celé ploše místnosti. Přesná regulace teploty vám díky lepšímu tepelnému vnímání sálavé složky uspoří až 12 % tepelné energie. Překážkou jeho snadné instalace není žádná podlahová krytina. Rozumí si s dřevěnou podlahou, dlažbou i PVC krytinami.

Více o výhodách systému FV THERM

Je úsporný

Vysoká účinnost spolu s lepším pocitovým vnímáním tepla uspoří až 12 % tepelné energie.  

Jak dokáže být úsporný

Za znatelnou úsporou tepelné energie, která se běžně pohybuje mezi 6 až 12 %, stojí nízká teplota topného média. Voda, která teplovodním systémem prochází, dosahuje maximální teploty 40°C. Náklady za provoz podlahového vytápění tedy rozhodně nepřesahují částku, kterou je nutné vynaložit na provoz klasického radiátorového otopného systému. 

Podlahové vytápění FV THERM šetří investiční i provozní výdaje. Vedle úspory energie je nutno zmínit také jeho snadnou údržbu a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Je komfortní

Regulace vytápění umožňuje nastavení optimální teploty pro každou místnost zvlášť.

Jak to, že je systém komfortní

Podlahový systém vytápění disponuje přesně nastavitelným profilem teplot, a to v rámci každé jedné místnosti. Na vaše individuální požadavky ale bereme ohled již při samotné instalaci podlahového vytápění. Na výsledný teplotní profil má totiž vliv i rozestup trubek v základové systémové desce. I ten může být proto na základě vašeho přání rozdílný v různých místnostech vašeho domu či bytu. 

Podlahové vytápění nijak nenaruší podobu vašeho interiéru a odstraní též všechny další negativní vlivy klasických otopných systémů na vnitřní prostředí v místnosti včetně víření vzduchu, průvanu nebo hromadění tepla u stropu.

Je universální

Podlahové vytápění lze instalovat pod jakoukoli podlahovou krytinu.

Proč je systém univerzální

Komfort, který přináší podlahové teplovodní vytápění, nemusí být jen příjemnou výsadou rodinných domů. Podlahové vytápění FV THERM lze nainstalovat i do bytů a bytových domů. A skvělým řešením je tento systém vytápění i pro firmy. 

Instalace podlahového vytápění není omezena velikostí daného prostoru a ani druhem podlahové krytiny. Teplovodní vytápění je možné instalovat pod zátěžovou betonovou podlahu, dlažbu, dřevo, korek i PVC krytiny.

Je spolehlivý

Dlouhou životnost systému podlahového vytápění doplňuje záruční doba 15 let.

Proč je systém spolehlivý

Minimální životnost teplovodního podlahového topení je 50 let. Tlakové testování trubek ovšem prokázalo životnost přesahující 100 let. Vysoká odolnost trubek je dána kvalitním materiálem, který je tvořen speciálním typem polyethylenu. Polyethylen PE-RT je ohebný, odolný vůči vysokým teplotám a zabraňuje také difuzi kyslíku, čímž brání korozi otopného systému.  

Samozřejmostí je i záruka 15 let.

Co naši zákazníci oceňují?

Obálku s fakturou za energie otevíráme každý měsíc s naprostým klidem. Počáteční investice se nám už několikrát vrátila.

Petra K., 42 let

Oceňuju, že si můžu teplotu vytápění nastavit v každé místnosti jinak. Vyhřátou podlahu koupelny ráno nic nenahradí.
 

Michal H., 29 let

Vytápění jsme si během rekonstrukce nechali dát do ložnice a kuchyně. Ulevilo se nám, že ho šlo položit pod plovoucí podlahu i dlažbu.

Jakub M., 33 let

Skvělé reference nás přesvědčily. Fajn bonusem je i prodloužená záruka. Věříme ale, že ji nebude třeba ani využít.
 

Barbora L., 46 let

Podlahové vytápění FV THERM

Uložení podlahového vytápění FV THERM

Podlahové vytápění FV THERM je možné umístit pod jakoukoli podlahovou krytinu. Projektový plán připravujeme vždy na míru.

Systém vytápění FV THERM lze nainstalovat pod:

  • masivní dřevěné podlahy
  • dlažbu
  • korek
  • PVC krytiny
  • zátěžovou betonovou podlahu